- Bijhouden ervaringsverslag tijdens de modules. We raden je aan om vanaf het begin van de opleiding jouw eigen ervaringen en voortgang bij te houden in een ervaringsverslag. Dit verslag lever je aan het einde van de opleiding in bij de aan jou aangewezen mentor (minimaal 4 en max. 8 A’4tjes).
- Ervaringssessie. Bij de opleiding zit 1 ervaringssessie op afspraak bij Sandra inbegrepen. De afspraak voor deze sessie dien je vóór aanvang van deel 2 te maken. Indien gewenst kunnen er (later) extra sessies worden geboekt bij Sandra of één van de andere docenten. De kosten voor een extra sessie bedragen €125,- voor 1,5 uur (i.p.v. €138,75).
- Je dient zelf thuis regelmatig te mediteren/bij jezelf te komen om op die manier bewust te worden van jouw gedachten, in nauwer contact te komen met jouw lichaam, behoeftes, grenzen en emoties, je hogere zelf en de wereld van energie. Daarnaast train je jouw hersengolven en hartcoherentie. Je voortgang hierin wordt gemonitord.
- Er wordt regelmatig huiswerk gegeven na lesdagen/modules. Er wordt van je verwacht dat je de opgegeven oefeningen uitvoert.
- Je vormt samen met je mededeelnemers een appgroep om elkaar te ondersteunen en stimuleren in elkaars voorgang en het doorvoeren van veranderingen in je dag structuur.
- E-readers: Bij veel modules ontvang je schriftelijke informatie in de vorm van E-readers. Je ontvangt een link naar een online omgeving waar je alle informatie over jouw groep kunt terugvinden en waar je de schriftelijke informatie zelf kunt downloaden. Er wordt van je verwacht dat je de E-readers bestudeert.
- In het eerste deel van de opleiding (t/m de Healing module) staan er 2 verplichte boeken op de literatuurlijst:
‘Vraag en het wordt gegeven’ van Esther en Jerry Hicks en ‘Moeiteloos helen’ van Marlon Brammer. Er wordt van je verwacht dat je deze boeken leest en bestudeert. - Oefenen vanaf de Healing module: Je neemt deel aan een (eigen gevormde) oefengroep waarmee je tot het einde van de opleiding regelmatig bij elkaar komt. Advies is om 1 x per maand bij elkaar te komen. Je komt in de gehele opleiding minimaal 5 x bij elkaar. Je ontvangt formulieren om aan te tonen dat je hebt geoefend. Daarnaast neem je deel aan tenminste 1 oefendagdeel onder supervisie van Sandra (zie punt 15).
- Aan het einde van de Healing module of voor aanvang van de module ‘De therapeutische sessie’ volgt een tussentijdse theoretische toets. De vragen in de theoretische toets gaan over de E-readers en de verplichte literatuur. De toets dient met een voldoende (minimaal 5,5) te worden beoordeeld. Bij onvoldoende resultaat kun je de toets (kosteloos) 1x opnieuw doen in een volgende groep.
- Je neemt deel aan een Healing avond met klanten.
- Na de Healing module maak je een afspraak voor een telefonisch evaluatie/mentorgesprek van 15 tot 30 minuten, om je voortgang te bespreken.
Na de Healing module volgen de therapeutische modules (deel 2: De methodiek EKT).
We adviseren je om direct met de geleerde technieken te gaan oefenen
12. Tegen het einde van de opleiding bied je minimaal 3 ‘oefencliënten’ een begeleidingstraject van in ieder geval 3 sessies (dus 9 sessies in totaal). Je ontvangt formulieren ter invulling van jouw oefencliënten en deze lever je in bij de aan jou aangewezen mentor.
13. Tijdens de trajecten met oefencliënten maak je gebruik van 90 minuten aan telefonische mentorgesprekken/supervisie met Sandra. Je mag de 90 minuten in tweeën delen. Je maakt zelf een afspraak met Sandra voor deze telefoongesprekken.
14. Je assisteert minimaal 1 dag bij de modules van deel 1 of bij een van de introductiemiddagen voor de opleiding.
15. Na de laatste lesdag van de opleiding volgt een oefendagdeel. Deze zit bij de opleiding inbegrepen. Hier dien je aan mee te doen.
16. In deel 2 staan er 2 verplichte boeken op de literatuurlijst. Het gaat om het boek ‘Jij bent de placebo’ van Joe Dispenza en het boek ‘De kracht van het NU’ van Eckhart Tolle. Er wordt van je verwacht dat je deze boeken leest en bestudeert.
17. Er zijn 2 boeken naar keuze. Over de boeken naar keuze schrijf je een boekverslag van tenminste 2 A4’tjes en maximaal 8 A-4’tjes. Hiervoor krijg je een mal.
Voorbeelden boeken naar keuze:
De mens als ontwerp van Greg Braden
De boeken van Joe Dispenza
De boeken van Bruce Lipton
Time Bender van Tijn Touber
The divine matrix van Greg Braden
‘Super Accelerated Living’ van Bentinho Massaro
‘De biologie van overtuiging’ van Bruce H. Lipton
‘Genezing door energie’ van Bill Bengston
Eén van de boeken van Neal Donald Walsch
Moeiteloos jezelf zijn van Vera Helleman
‘De celestijnse belofte’ van James Redfield (en de vervolgboeken)
‘Verhoog je trillingsfrequentie’ van Penney Pierce
‘Heel’ van Vilna van Betten
De tijger ontwaakt van Peter A. Levine.
Boeken over de polyvagaal theorie
Als je zelf een ander boek wilt inbrengen, overleg dit dan even met Sandra.
- Na afloop van de opleiding volgt een theorie- en praktijkexamen.
Theorie examen: De vragen in het theorie examen gaan over de readers en verplichte literatuur. Het examen dient met een voldoende (minimaal 5,5) te worden beoordeeld. Bij onvoldoende resultaat kun je de toets 1x (kosteloos) opnieuw doen in een volgende groep.
Praktijkexamen: Het praktijkexamen betreft het geven van een therapeutische sessie van ongeveer een uur en een kwartier aan een klant van buiten de opleiding. Iedere deelnemer neemt hiervoor een bekende uit zijn of haar omgeving mee. Deze ‘klant’ ontvangt een EKT sessie van een mededeelnemer. Je geeft dus zelf geen sessie aan degene die je hebt meegenomen. De praktijktoets dient met een voldoende te worden beoordeeld.
De student moet ten minste laten zien dat hij/zij:
– De hulpvraag, de ‘mechanismen’ en 2 symbolen kan vaststellen (ongewenste en gewenste situatie) in het voorgesprek;
– De cliënt kan begeleiden naar een bewustzijnsstaat waarin er verbinding is tussen het bewuste denken en het onderbewustzijn;
– Visualisatie en ontladingstechnieken kan toepassen om de cliënt tot inzicht, het (alsnog) laten uiten/doorleven van de emoties, catharsis en transformatie/integratie/healing te laten komen;
– Een visualisatie van de gewenste toekomst kan begeleiden (5.0 versie);
– Een afrondingsgesprek kan voeren waarbij de cliënt ‘goed’ naar huis gaat. - Voor of tijdens de eindexamens lever je een leerverslag in van tenminste 4 en max 8 A-4’tjes. Dit mag per mail. Het verslag gaat over je ervaringen en vorderingen binnen de gehele opleiding.
- Er geldt een opkomstverplichting; je mag in totaal maximaal 2 lesdagen missen, tenzij anders is overeengekomen. Deelnemers dienen zelf aan mededeelnemers om informatie te vragen over de gemiste lesdag. Inhalen bij een volgende groep is eventueel mogelijk, maar we willen deelnemers vragen om vakanties buiten de lesdagen om te plannen en alleen af te melden bij ziekte of calamiteiten.